Korzyści z kart WA Seniors

Kategoria:

Opis

Mieszkańcy Australii Zachodniej muszą mieć co najmniej 63 lata i pracować mniej niż 25 godzin tygodniowo, aby kwalifikować się do karty zniżkowej. Korzyści z tego programu dla seniorów obejmują nowe konkursy co miesiąc, zniżki od ponad 600 uczestniczących firm oraz zniżki na podróże i stawki samorządowe.

Przewodnik po kartach seniorów według stanu Świadczenia z tytułu kwalifikowalności państwowej Terytorium Stolicy Australii 60 lat lub więcej Stały rezydent ACT nie być zatrudnionym za wynagrodzeniem dłużej niż 20 godzin tygodniowo 10% zniżki na rejestrację pojazdu mechanicznego. 28% zniżki na rejestrację pojazdu elektrycznego. Bezpłatny przejazd dla osób powyżej 70 roku życia komunikacją miejską.

Zniżki na przejazdy środkami transportu publicznego dla osób powyżej 60 roku życia w godzinach szczytu oraz bezpłatne przejazdy poza godzinami szczytu. Zniżki w wybranych firmach partnerskich. Wzajemne rabaty w innych stanach i terytoriach oraz w Nowej Zelandii.Nowa Południowa Walia 60 lat lub więcej

Stały mieszkaniec NSW

Pracuj mniej niż średnio 20 godzin tygodniowo przez 12 miesięcy.*Osoby powyżej 60. roku życia, które pracują więcej niż 20 godzin tygodniowo, kwalifikują się do NSW Senior Savers Card. Zniżki i oferty specjalne w ponad 7500 firm w stanie. Wzajemne prawa w innych stanach i terytoriach. Oferty specjalne i konkursy.

Karta Złota Opal uprawnia do ulg w transporcie.Północne terytorium 60 lat lub więcej Stały mieszkaniec NT Rabaty na towary i usługi od uczestniczących firm. Bezpłatne przejazdy w publicznej sieci autobusowej w Alice Springs i Darwin. 55,00 $ rocznej koncesji na rejestracje pojazdów prywatnych.

Wzajemne prawa w innych stanach i terytoriach.Queensland Bądź stałym mieszkańcem Queensland. Mieszkaj w Queensland przez co najmniej 6 miesięcy w roku, a Twój adres zamieszkania musi być wskazany na prawie jazdy lub być zarejestrowany jako adres domowy z (co najmniej) 1 z poniższych: – Komisja Wyborcza Queensland – Centrelink – Rzeczpospolita

60–64 lata, pracując mniej niż 35 godzin tygodniowo w pracy zarobkowej i posiadają jedno z poniższych: z jednego z poniższych: Commonwealth Pensioner Concession Card, Commonwealth Health Care Card, Commonwealth Seniors Health Card lub Department of Veterans’ Affairs Gold , biała lub pomarańczowa karta.

Lub masz 65 lat lub więcej i pracujesz mniej niż 35 godzin tygodniowo w pracy zarobkowej Rabaty na towary i usługi od uczestniczących firm. Dostęp do bezpłatnej usługi Senior Shopper. Karta Go uprawniająca do zniżek na transport publiczny w South East Queensland.Południowa Australia W wieku 60 lat lub więcej.

Zamieszkały na stałe w SA.

Zatrudniony przez mniej niż 20 godzin tygodniowo przez 12 miesięcy. Bezpłatny transport publiczny Adelaide Metro poza godzinami szczytu od poniedziałku do piątku oraz przez cały dzień w weekendy i święta Około 50% zniżki na usługi transportu publicznego Adelaide Metro w innych godzinach. Konkretne ulgi w kosztach życia, energii i wody.

Rabaty detaliczne Koncesje międzystanowe. Oferty specjalne dostarczane pocztą lub e-mailem.Tasmania Stały adres w państwie. Mieć co najmniej 60 lat. Pracuj mniej niż średnio 20 godzin tygodniowo w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Rabaty na różnorodne towary i usługi w stanie. Zniżka na przejazdy miejskim transportem publicznym we wszystkich stanach i terytoriach.

Wiktoria Musi mieć co najmniej 60 lat. Bądź mieszkańcem Wiktorii. Osoby, które pracują mniej niż 35 godzin tygodniowo lub są w pełni na emeryturze, mogą ubiegać się o kartę. Osoby, które pracują więcej niż 35 godzin tygodniowo, powinny ubiegać się o Biznesową Kartę Rabatową. Zniżki od 4000 uczestniczących firm.

Wzajemne świadczenia w Nowej Zelandii. 5% zniżki przy zakupie e-kart podarunkowych JB Hi-Fi, David Jones i Priceline przez Internet. Bezpłatny i ulgowy transport publiczny. Zwolnienie z licencji połowowej na połowy na wodach wiktoriańskich.Zachodnia australia W wieku 63 lat lub więcej. Obywatel Australii lub posiada wizę stałego pobytu w Australii.

Zamieszkaj w Australii Zachodniej. Pracuj mniej niż 25 godzin tygodniowo. Bezpłatne przejazdy poza godzinami szczytu i stawki ulgowe w pozostałych godzinach w Transperth. Rabat na stawki samorządowe. Rabat na opłaty za usługi wodne. Zniżki od ponad 600 firm. Comiesięczne konkursy.Źródło:

Australia.gov.au (marzec 2021)Emerytura AgeProgram emerytalny jest wprowadzany przez rząd australijski, aby pomóc starzejącym się osobom w utrzymaniu ich dochodów po osiągnięciu wieku kwalifikującego. Zazwyczaj otrzymasz miesięczną płatność, a także szereg różnych zniżek. Należy jednak pamiętać, że Twój związek i status zatrudnienia mogą mieć wpływ na otrzymywaną kwotę.

Karta zniżkowa emerytaJeśli otrzymujesz płatności, w tym Age Pension, Bereavement Allowance, Carer Payment lub Disability Support Pension, zazwyczaj będziesz mieć prawo do karty zniżkowej dla emerytów. Jako posiadacz jednej z tych kart, generalnie będziesz mieć dostęp do szerokiej gamy zniżek i zniżek, które pomogą Ci uzyskać przystępne cenowo usługi zdrowotne i leki.

Dostęp do swojej emeryturyKiedy osiągniesz wiek

65 lat, generalnie będziesz mógł uzyskać dostęp do swojego super, niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony, czy nie. Możesz również uzyskać dostęp do swojego super, gdy osiągniesz wiek ochronny i przestaniesz pracować, lub możesz uzyskać do niego dostęp, nadal pracując na zasadach przejścia na emeryturę.

Aby dowiedzieć się, kiedy będziesz mieć dostęp do swojego superfunduszu, najlepiej skontaktuj się bezpośrednio ze swoim superfunduszem lub wykwalifikowanym specjalistą. Ubezpieczenie zdrowotneJako dojrzały obywatel będziesz mieć dostęp do polis ubezpieczenia zdrowotnego dla dorosłych osób dorosłych, które zazwyczaj są dostosowane do Twoich unikalnych wymagań.

Polisy te zazwyczaj obejmują prywatne zakwaterowanie w publicznym lub prywatnym szpitalu, usługi związane z sercem i sercem, ubezpieczenie pogotowia ratunkowego, wymianę stawu biodrowego i kolanowego, operację zaćmy, opiekę paliatywną, dentystyczną, masaż leczniczy i optyczny.

Commonwealth Seniors Health CardTa karta zazwyczaj zapewnia posiadaczowi szereg zniżek i zniżek na opiekę zdrowotną. Zasadniczo pomoże ci to zmniejszyć koszty pozaszpitalnych wydatków medycznych, a także obejmuje wizyty u lekarza rozliczane hurtowo. Możesz również uzyskać dostęp do leków na receptę w ramach programu Pharmaceutical Benefits Scheme (PBS) po bardziej przystępnej cenie.

Aby zakwalifikować się do tej karty, musisz spełnić wymagania dotyczące miejsca zamieszkania, testy dochodów i być w wieku Age Pension.Ubezpieczenie na życieW zależności od wymagań będziesz mieć możliwość wyboru spośród kilku ubezpieczeń na życie jako osoba starsza w Australii.

Chociaż dla osób powyżej 60. roku życia nie są dostępne żadne specjalne ubezpieczenia długoterminowe, kilka opcji ubezpieczenia na życie może zapewnić Ci pomoc na starość. Obejmują one terminowe ubezpieczenie na życie, uraz, zmodyfikowany TPD, ubezpieczenie pogrzebowe lub ubezpieczenie kosztów utrzymania. Zobacz https://www.bmfsfj.de/bmfsfj/aktuelles/presse/pressemitteilungen/deutschlands-groesste-online-datenbank-fuer-senioreninitiativen-immer-beliebter-schon-1-200-organisationen-machen-mit-102398