Jaka zabawka dla potomka? Sprawdź pomysły

Kategoria:

Opis

Przecież każdy z nas był niegdyś mały oraz każdy z nas bawił się rozmaitymi zabawkami. Niemniej jednak, gdy jesteśmy mali takie rzeczy mają znaczenie oraz żadne dziecko nie pragnie żeby wytykano je palcem czy inspirowano w jego kierunku nieprzyjemne słowa czy wyzwiska z powodu jednej małej zabawki. Na szczęście po latach mężczyźni nie boją się przyznać do tej rozkosznej prawdy z dzieciństwa oraz głośno powiadają o swoich misiach – zabawkach. Jak najbardziej takich zabawek jest niedużo, ponieważ dzieci umieją zużywać je niesłychanie błyskawicznie oraz zazwyczaj nie są one w stanie wytrzymać wielu lat. Nawet, jeśli, może to oznaczać, iż mamy do czynienia z wyjątkowo wytrzymałą oraz dobrą jakościowo zabawką.

A takich niestety w dzisiejszych czasach jest, coraz to mniej. Na rynek, coraz to częściej trafiają zabawki, jakie wykonuje się najtańszymi metodami z najtańszych materiałów. Nieraz do ich produkcji stosuje się pracę małych dzieci, jakie spędzają godziny w fabryce, po to by europejskie dzieci mogły bawić się plastikowymi samochodami, piłkami, klockami, lub jakimikolwiek innymi zabawkami. Dużo wyrafinowanych sklepów z zabawkami narzuca z góry wybitnie wysokie ceny. Gdy wybieram się do innego punktu sprzedaży przekonujemy się, że zabawki w osiedlowym sklepie są o wiele tańsze.

Wówczas wybierzemy tańszą zabawkę, – ponieważ, po co przepłacać. Jednak nie zawsze jest to tak wyraziste – przetestuj prezent dla przedszkolaka. Zgadza się to, gdy zabawki będą jednakowe. Inaczej, kiedy zabawki są rozmaite oraz ciężko jest nam, kupującym oznajmić czy cała zabawka jest zadowalająca oraz czy należałoby zapłacić za nią więcej.

Naturalnie to okazuje się na ogół dopiero po przyjściu do domu i po przetestowaniu zabawki przez dziecko. Co raz częściej niestety okazuje się, że zabawki są drogie, jednak zarówno nietrwałe, delikatne i przeznaczone poniekąd do ozdoby naszych mebli, a nie do stereotypowej zabawy dziecka.

Niestety producenci, jak już wcześniej wspomniano, nie zawsze biorą za najistotniejszy priorytet dobro oraz komfort dziecka, a też stan konta rodziców, którzy wydają na zabawki niezmiernie gigantyczne pieniądze. Rodzice także nie powinni przesadzać z cenami zabawek. Rozpieszczanie dziecka i przyzwyczajanie go do tylko drogich zabawek nie prowadzi do niczego dobrego.