O czym trzeba pamiętać przy wyborze pierścionka zaręczynowego

Kategoria:

Opis

Planując ślub z ukochaną osobą pasuje się wcześniej zaręczyć, a jeśli zaręczyny, to z pewnością nie może się obejść bez pięknego pierścionka. Wręczanie pierścionków zaręczynowych jest zakorzenione bardzo głęboko w naszej tradycji, ponieważ pełnią one naprawdę istotną symboliczną rolę. Tradycja ta również nakazuje, aby pierścionek zaręczynowy zgierz był wykonany z któregoś z drogich kruszców, najlepiej z dodatkiem kamienia szlachetnego. Panowie dysponujący dużym budżetem mogą pomyśleć o brylancie, który jest przecież przyjacielem każdej kobiety. Lecz bardzo dobrze się sprawdzają też szmaragdy, rubiny, szafiry, a w bardziej budżetowej wersji cykoria czy ametyst.

Rodzaj kamienia powinien być w dużym stopniu uzależniony od gustu i preferencji narzeczonej, tak samo zresztą jak kruszcu, z jakiego pierścionek zostanie wykonany. Tradycyjne złoto cieszy się cały czas dużym zainteresowaniem, jest ono uznawane za symbol dobrobytu i bogactwa. Lecz ze względu na swój kolor nie wszystkim kobietom będzie ono pasowało, i wówczas trzeba rozważyć inne opcje. Unikać raczej należy srebra, jeżeli już ma być taka kolorystyka, to dużo lepiej będzie pomyśleć o złocie w kolorze białym lub też trochę kosztowniejszej platynie. Duże znaczenie będzie miał także wzór.

Tych wybór jest naprawdę duży, a jeżeli ktoś zechce, to zdecydować się także może na coś własnego. Aby wybrać pierścionek zaręczynowy, to najlepiej odwiedzić jakiś polecany sklep jubilerski Zgierz, i w nim w razie czego poprosić o poradę.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY