Moda wegańska

SKU: KRAKX0004 Kategoria:

Opis

Na czym polega moda wegańska?

Często możemy się spotkać z mylnym utożsamianiem wegetarianizmu oraz weganizmu. Osoby przynależące do pierwszej grupy zrezygnowały ze spożywania mięsa. Tymczasem weganie idą o krok dalej i rezygnują z korzystania jakichkolwiek produktów odzwierzęcych. Moda wegańska skupia się zatem na materiałach, które są pozyskiwane bez konieczności krzywdzenia zwierząt.

Moda wegańska to ogromna odpowiedzialność

Przekonała się o tym niedawno pewna europosłanka, która dała się przyłapać na zdjęciu ze skórzanym paskiem. Jeśli decydujemy się na weganizm w najczystszej postaci, musimy liczyć się z ogromną odpowiedzialnością stojącą u podstaw takiej decyzji. Musimy doskonale zorientować się w trendach oraz poznać marki, które są uważane za przyjazne zwierzętom. Moda wegańska nie tylko rezygnuje z wszelkich produktów odzwierzęcych, ale również napiętnowuje koncerny, które wykorzystują zwierzęta do testów. W związku z tym, musimy zgłębić swoją wiedzę na temat dostępnych materiałów i upewnić się, które z nich może wykorzystać weganin.

Trendy w modzie wegańskiej – jakiem materiały są na topie?

Niesłabnącą popularnością wśród wegan cieszy się przede wszystkim jeans. To ponadczasowy materiał, z którego łatwo stworzyć eleganckie stylizacje. Do naszej dyspozycji pozostają także syntetyczne eko skóry, które nie wymagają krzywdzenia zwierząt. Mogą wegańska często korzysta również z wełny, poliestru, nylonu, akrylu oraz wiskozy. Wybór jest zatem całkiem szeroki i nie ogranicza naszego poczucia estetyki. Weganin znacznie więcej czasu spędza jednak na zakupach. W końcu musimy sprawdzać każdą metkę oraz wykorzystane do produkcji ubrania materiały.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Moda wegańska”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *