Jakim sposobem zwrócić szczególną uwagę Kontrahenta? Zainwestuj w ubrania z logo

Kategoria:

Opis

Proces nakłaniania konsumenta do zakupu towaru jest złożony z wielu ewolucyjnych działań. Bazowym jest jednakże rozbudzenie ciekawości i przyciągnięcie uwagi. Jeżeli bowiem klient będzie zaintrygowany produktem istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zacznie go pożądać, a więc uda się do sklepu oraz dokona zakupu. Reklama musi być wobec tego tak stworzona, aby przyciągała szczególną uwagę losowego człowieka. Zupełnie inaczej będzie tego dokonywał spot radiowy lub telewizyjny, a inaczej ogłoszenie o zakresie reklamowym zamieszczone w prasie. Najwięcej różnych możliwości daje oczywiście telewizja – wolno się w niej posłużyć niecodziennym obrazem czy nadzwyczajnym dźwiękiem. Jeżeli płaszczyzną do tworzenia jest papier, pozostaje wyłącznie sfera wizualna.

Twórcy reklam sięgają po różne, nieraz nieprawdopodobne oraz kontrowersyjne środki, aby zaszokować swoich odbiorców. Śmieszne rysunki i niecodzienne sytuacje dają wysoką skuteczność. Jeśli dodamy do nich niespotykaną warstwę brzmieniową, jesteśmy w stanie być pewni, że spot nie przejdzie niezauważony. W wielu przypadkach nie zdajemy sobie nawet sprawy, iż ktoś nami manipuluje. Myślimy, że nasze działania są w pełni dobrowolne, a okazuje się, iż każdy skonstruowany przez nas ruch został przez kogoś zaplanowany. Dokumentnie w taki sposób działa reklama rodzaju haft komputerowy. Jako dźwignia handlu przygotowuje kontrahenta do zakupu towaru poprzez ciche i systematyczne praktyki. W pierwszej chwili jedynie pojawia się w jego życiu. W następnej kolejności jest regularnie powtarzana, dzięki czemu zapada w pamięć.

Kolejno, tworzy przychylne uczucia u konsumenta oraz podsuwa mu pomysł o zakupie. Na koniec chwali oraz komplementuje klienta za dokonanie słusznego wyboru. Reklamy są konstruowane przez specjalistów w dziedzinie psychologii i socjologii, jacy opanowali do perfekcji sztukę perswazji. To właśnie dzięki temu, każde słowo reklamy jest gruntownie przemyślane oraz użyte w konkretnym celu. Każdy obraz i dźwięk mają do wykonania jakieś zadanie. Całość ma obowiązek zawrócić konsumentowi w głowie oraz nakłonić go do skorzystania z oferty, a później do regularnego dokonywania zakupu, co, sądząc po tłumach odwiedzających galerie handlowe, idealnie się udaje.