Jak najłatwiej można uszkodzić paznokcie?

Kategoria:

Opis

Oprócz tego, iż nasze paznokcie są w stanie zachorować, ulegają też rozmaitego typu uszkodzeniom, aż po całkowite zniszczenie. Dopisują temu niedobre żywienie, zakłócenia przemiany materii, schorzenia narządów wewnętrznych, a również nieodpowiednie buty, w którym paznokciom jest zanadto gorąco lub ewentualnie wilgotno. Wskutek powyższych czynników na paznokciach są w stanie się pojawić białawe boczne przebarwienia, często wypływające z zatrucia metalami ciężkimi.

W szeregu przypadków też mamy bruzdy poprzeczne, powstałe wskutek niedobrej pielęgnacji paznokci. Paznokcie są w stanie posiadać także ubytki kropkowate, które pojawiają się wskutek różnych chorób, głównie łuszczycy.

Na paznokciach są w stanie występować też zgrubienia, paznokcie są w stanie także przyjmować kształt szkiełek od zegarka bądź też łyżeczek. Skutkiem różnego rodzaju chorób jest także łamliwość oraz kruchość pazurów, zaburzenie tworzenia płytki paznokciowej, jej zwyrodnienie, oddzielenie się lub przerost. Na skutek urazów lub ewentualnie szkodliwego incydentalnego działania co niektórych leków paznokieć zmniejsza się lub też nawet absolutnie przestaje istnieć – właśnie dlatego przetestuj sklep podologiczny. Żeby mieć ładne oraz zadbane paznokcie, należy je naturalnie każdego dnia pielęgnować, niemniej jednak także zadbać o odpowiednie buty i leczenie schorzeń paznokci, jeśli takowe już na naszych „skarbach” występują. Jedną ze szczególnych form dbałości o paznokcie jest zastosowanie trafnej diety.

Co więc powinniśmy jeść? Nieodzowne jest zapewnienie naszemu organizmowi trafnej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach i ryżu, dalej wapnia, znajdującego się w mleku, żółtkach jaj, serach, później żelaza z czerwonego mięsa czy też natki pietruszki, krzemu, jakiego przede wszystkim wiele jest w świeżych owocach oraz warzywach, magnezu, jaki jest składnikiem kakao, czekolady i migdałów, oraz cynku, jaki jest zawarty m.in. w burakach, kapuście oraz kiełkach pszenicy. Rzecz jasna w pewnych sytuacjach nie jesteśmy w stanie jeść stosownych potraw z powodu choroby lub ewentualnie braku do nich dostępu, wówczas mogą nam pomóc różne preparaty zawierające należyte mikroelementy. Wtedy możemy mieć pewni, iż nasze paznokcie mają wszystkie składniki wymagane do ich wzrostu i wytrzymałości.