Folia wykonana z PCV – przed jakimi czynnikami będzie zabezpieczała

Opis

Na halach produkcyjnych czy w magazynach niejednokrotnie może się pojawić potrzeba ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. Pośród wielu stosowanych do tego rozwiązań szczególnym zainteresowaniem od dawna się cieszą folie PCV. Jednak nie są to folie cienkie, takie jakie można często spotkać w domach.

Przemysłowe folie są grubsze, bo mieć nawet mogą grubość kilku milimetrów. To oczywiście wpływa na ich użytkowe parametry, a jeśli chodzi o nie to przyczepić się naprawdę nie ma do czego. Materiał ten gwarantuje naprawdę dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu elementy wykonane z niego charakteryzują się dużą trwałością. Folia PCV jest praktycznie zupełnie odporna na działanie wody, ale też i na wiele substancji chemicznych.

Z takich też powodów sprawdza się ona świetnie w formie ochrony przed deszczem czy śniegiem, lecz również pyłami, kurzem oraz dymem. Jedną z ważniejszych zalet tego tworzywa jest bardzo dobra izolacja termiczna. Jak się okazuje jest ona znacznie większa niż przy drewnie, dlatego sprawdza się doskonale w formie osłon oddzielających pomieszczenia o różnej temperaturze. Wówczas najczęściej jest stosowana folia paskowa, z jakiej po przycięciu można zrobić praktyczne i funkcjonalne przegrody o ustalonej szerokości. Kolejną cechą, która bardzo się przydaje przy tym materiale, jest duża rozpiętość kolorów. Klasyczna folia jest całkowicie przezroczysta i przepuszcza światło na podobnym poziomie co szyby, ale może ona zostać zabarwiona na jakąś wybraną barwę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY