Jak naturalnie zapuszczać rzęsy: 13 metod od ekspertów od rzęs

Kategoria:

Opis

Nie każdy „rodzi się z nimi” i wszyscy wielokrotnie wykorzystywaliśmy tusz do rzęs, lokówki lub sztuczne rzęsy, aby stworzyć bujne, puszyste rzęsy. Jednak dzięki niewielkiej pomocy rzeczy, które już masz w spiżarni, rzęsy można przekonać do naturalnego wzrostu.

Sposobów na szybszy wzrost rzęs

Podobnie jak włosy i paznokcie, rzęsy potrzebują czasu, aby urosły i stały się mocne, więc cierpliwość jest kluczowa. W rzeczywistości przechodzą przez te same trzy fazy wzrostu – anagen, katagen i telogen – z każdym cyklem trwającym od 4 do 10 tygodni, zgodnie z badaniem opublikowanym w czasopiśmie Elsevier, ale warto czekać.

Podobnie jak włosy gdzie indziej, rzęsy mogą przerzedzać się z powodu czynników wewnętrznych, w tym wahań poziomu hormonów, starzenia się i niektórych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak niedobory składników odżywczych, zaburzenia równowagi tarczycy i problemy autoimmunologiczne” – mówi Dani Kimiko Vincent, wizażystka celebrytów i makijażystka oraz założycielka KIMIKO. „Czynniki zewnętrzne obejmują uszkodzenia spowodowane zbyt mocnym pocieraniem podczas demakijażu, reakcję na tusz do rzęs lub kredki do oczu lub podrażnienie spowodowane przedłużaniem rzęs”. najważniejsze informacje są tutaj

Wykazano, że kilka promotorów wzrostu rzęs na receptę działa dobrze i zostało ocenionych pod kątem bezpieczeństwa przez naukowców z UCLA. Niektóre produkty dostępne bez recepty rzekomo zwiększają długość i objętość rzęs, ale tego typu produkty nie muszą być zatwierdzone przez FDA przed wejściem na rynek, więc niekoniecznie były badane pod kątem bezpieczeństwa i jakości [źródło].

Upewnij się, że prawidłowo usuwasz makijaż

Według profesjonalnej wizażystki Mary Irwin, pozostawienie makijażu, zwłaszcza tuszu do rzęs, na noc, jest absolutnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich rzęs. „Rzęsy mogą i pękną, jeśli śpisz na nich z wciąż nałożonym makijażem” – mówi.

Wypróbuj odżywki do rzęs

Odżywka do rzęs DIY zawiera olejek rycynowy i aloes, które wzmacniają rzęsy i wspomagają ich wzrost. Odżywianie rzęs to pierwszy krok w kierunku uzyskania zdrowych, pełnych rzęs.

Podobnie jak włosy na Twojej głowie, Twoje rzęsy potrzebują pielęgnacji, aby zachować zdrowie i dłużej rosnąć! Aloe vera wygładza i nawilża rzęsy od nasady aż po same końce, zapewniając piękne, odżywione rzęsy.

Odżywiaj się od wewnątrz

Dla zdrowych rzęs ważne jest, aby spożywać odżywcze pokarmy zawierające dużo witamin, takie jak świeże owoce i warzywa. Ponieważ białko ma kluczowe znaczenie dla naprawy tkanek i wzrostu włosów, pokarmy bogate w białko, takie jak jajka i ryby, również pomagają, wraz z ich naturalnymi kwasami tłuszczowymi.

W badaniach na zwierzętach wykazano, że suplement kwasów tłuszczowych omega-3 wspomaga wzrost włosów [źródło] i – kto wie? – ten efekt może również dotyczyć rzęs.Dieta bogata w kolagen lub jego prekursory zapewnia niezbędny budulec dla zdrowego wzrostu włosów – zasadniczo wzmacniając wzrost rzęs od wewnątrz. Upewnienie się, że wspierasz wzrost rzęs od wewnątrz, jest tak samo ważne, jak dbanie o nie od zewnątrz!

Nawilż oliwą z oliwek

Oliwa z oliwek jest również niesamowicie odżywcza i pielęgnuje rzęsy, powstrzymując wszelkie uszkodzenia spowodowane przesuszeniem na ich śladach. Rzęsy można łatwo wysuszyć makijażem – zwłaszcza wodoodpornym tuszem do rzęs – więc olejek roślinny jest idealny do uzupełniania nawilżenia.

Przesuwaj na noc wacikiem zamoczonym w oliwie z oliwek po rzęsach, aby nasiąkły tak bardzo potrzebnymi składnikami odżywczymi. Najlepiej używać czegoś takiego tuż przed snem, ponieważ kondycjonuje również dolne rzęsy – przez cały sen!

Daj im pędzel. Pilnikuj pod dziwnym, ale prawdziwym: szczotkowanie rzęs może mieć niewielką różnicę w ich wzroście. Używaj grzebienia do brwi, aby codziennie szczotkować rzęsy, aby przyspieszyć ich wzrost.

Delikatne czesanie ich raz dziennie pomaga upewnić się, że rzęsy nie będą się plątać, co może prowadzić do ich wypadania podczas używania zalotki lub tuszu do rzęs. To także świetny sposób, aby rano wyglądać na bardziej rozbudzone, całkowicie bez makijażu!

Namoczyć w mleku kokosowym

Mleko kokosowe to obowiązkowa pozycja w kuchni i gabinecie kosmetycznym. Jest wyjątkowy wśród wszystkich mleczek roślinnych, ponieważ zawiera wysoki poziom tłuszczów i białek. Naturalne lipidy zawarte w mleku kokosowym odżywiają rzęsy, a proteiny pomagają tymczasowo je odbudować, aby uzyskać bujne, długie rzęsy.

Użyj go, aby zapuścić rzęsy, przykładając nasączone i odciśnięte waciki na 15 minut pod oczy, a następnie spłucz zimną wodą.