Specyfika rynku kryptowalut

SKU: KRAKX0001 Kategoria:

Opis

Czy handel kryptowalutami to opłacalne zajęcie?

Temat walut wirtualnych jest w naszym kraju coraz popularniejszy. Już pod koniec 2017 roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków zainwestowało swoje pieniądze w waluty wirtualne. Wówczas nastąpiło pęknięcie nadmuchanej bańki spekulacyjnej i gwałtowny spadek cen. Jak sytuacja wygląda dwa lata później? Czy handel kryptowalutami jest obecnie opłacalną formą inwestycji?

Specyfika rynku kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty jest w pewnym sensie hazardem. Waluty wirtualne są całkowicie zdecentralizowane i nie podlegają takiemu nadzorowi, co prawdziwe pieniądze. Sytuację oddaje niestabilność rynku. Tylko tutaj, notowania mogą się zmieniać nawet o kilkaset procent wartości w ciągu kilku miesięcy. Kryptowaluty i blockchain to bardzo nowoczesne oraz innowacyjne zagadnienie, ale handel cyfrowymi walutami zawsze będzie wiązał się z ryzykiem.
Sytuacja na rynku w 2019 roku

Kilka miesięcy temu nastąpiło pierwsze istotne odbicie od czasu krachu z 2017 roku. Rynek jest nieco bardziej stabilny, ale kilkudziesięcioprocentowe zmiany w ciągu kilku dni wciąż przytrafiają się ważnym walutom wirtualnym. Zdaniem ekspertów, jest to cisza przed burzą i kolejnym boomem, który napędzi koniunkturę na rynku kryptowalut.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestując 1000 złotych w Bitcoina kilka lat temu, dziś można byłoby zostać milionerem. To pokazuje, jak ogromny potencjał niesie ze sobą handel kryptowalutami. Ryzyko oraz towarzyszące temu zagrożenia są jednak bardzo duże. A zatem, handel walutami wirtualnymi to opłacalne zajęcie, ale tylko wówczas, gdy inwestujemy kwotę, którą jesteśmy gotowi stracić bez głębszego żalu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Specyfika rynku kryptowalut”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *